Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
Blog Kuba Benedyczak
Kadyrow, Doda i FIFA
2015-06-23
Kuba Benedyczak

Ramzan Kadyrow kontraatakuje. Na Instagramie odniósł się do ślubu 57-letniego policjanta z 17-latką. Zaprzeczył, aby ktoś ją do czegokolwiek zmuszał; „miłości każdy wiek pokorny" tłumaczy, by za chwilę podjąć ofensywę- „A, inni to co?!: Wiktor Jerofiejew żona młodsza o 40 lat, Andriej Konczałowski o 36, Władimir Szainski o 41, Aleksandr Gradski o 33 lata. Nawet Pugaczowa wzięła sobie chłopa urodzonego 27 lat później". Dowiedz się tu człowieku jakich zboczeńców słuchasz i oglądasz. Kadyrow prawdę ci powie.

Nikita Michałkow wziął w obroty lidera Maszyny Wriemieni Andrieja Makarewicza za to, że ten krytykował aneksję Krymu. „Jeśli jesteśmy niecywilizowanym krajem, po co mu w takim kraju żyć?". Później jednak złagodniał, przyznając, że podziwia twórczość Makarewicza, pierwszego człowieka, od którego wziął autograf. Nie od dziś wiadomo, słowo pisane trwalsze jest miecza.

Wiktora Szenderowicza oskarżano o rasizm. Zdjęcie, na którym Putin i Ławrow stoją obok afrykańskiego posła w ludowym kostiumie skomentował ironicznie: „przyjechali sojusznicy". Tym razem ma szczęście, że mieszka w Rosji. W Unii Europejskiej na takich żartach się nie znają. Od razu nazywają rasistą i co tu dużo mówić, o pracę potem ciężko… A w Rosji, skarcili, ale pisać można.

Komentator opozycyjnego Deszczu, Stanisław Biełkowski zaproponował kandydaturę Putina na prezydenta FIFA. Chyba przecenił swojego prezydenta. Prawda, rozgromił oligarchów, ale tamci zbierali wyłącznie żniwo krajowe. Sepp Blatter to oligarcha nowoczesny, działał w skali globalnej.

Rosyjska Federacja Hokeja musiała przeprosić swoją odpowiedniczkę w Kanadzie. Po tym jak w finale mistrzostw świata Kanadyjczycy stłukli Rosjan na kwaśne jabłko 6:1, przegrani ani myśleli słuchać hymnu zwycięzców. Wzięli srebrne medale i zjechali do szatni. A kto by nie zjechał?

Na prezentację najnowszej książki „Brodski wśród nas" przybyło wielu rosyjskich celebrytów. Pozazdrościć Rosjanom celebrytów. Doda i Małysz na wieść o roku Herberta pobiegli do piekarni. Wrócili uradowani.Powrót
Najnowsze

Prawdziwa historia Rasputina – ciekawsza niż legendy

22.02.2018
NEW
Czytaj dalej

Na granicy światów

19.02.2018
Łukasz Grzesiczak
Czytaj dalej

Złudzenie rozwoju

16.02.2018
Anna Głąb
Czytaj dalej

1% dla „Nowej Europy Wschodniej”

15.02.2018
NEW
Czytaj dalej

Kardynał w spódnicy

14.02.2018
Aneta Strzemżalska
Czytaj dalej

Rok 1918 Dlaczego Ukraińcom się nie udało

12.02.2018
Ireneusz Dańko Jan Jacek Bruski
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2017 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu