Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
Konkurs „Europa małych ojczyzn” – wygraj studia w Polsce!
2016-04-05
NEW

Konkurs „Europa małych ojczyzn" – wygraj studia w Polsce!

Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi z Europy Środkowej i Wschodniej do refleksji nad miejscem „małych ojczyzn" we wspólnej Europie.

Uczestnicy konkursu zostaną poproszeni o przedstawienie własnej wypowiedzi o zjawisku przenikania się europejskiej uniwersalności oraz lokalności. Uczestnicy powinni odpowiedzieć na dwa pytania: co Europa i europejskość daje Twojemu „małej ojczyźnie" (wsi, miasteczku, dzielnicy, regionowi)?; co oryginalnego Twoja „mała ojczyzna" wnosi do Europy?

Konkursową formą wypowiedzi jest materiał audio-video, który może przybrać formę krótkiej etiudy, wideoklipu lub krótkometrażowego filmu dokumentalnego (długość filmu: do piętnastu minut). Materiał może być przygotowany w języku polskim, angielskim lub rosyjskim. Zachęcamy do posłużenia sięjęzykiem dźwięku i obrazu, uniwersalnym i zrozumiałym bez względu na znajomość języków narodowych. Przedsięwzięciu towarzyszyć będzie szeroka promocja w mediach lokalnych.

Organizatorem konkursu jest znajdujący się w Gnieźnie Instytut Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, nowoczesna jednostka naukowo-dydaktyczna kształcąca studentów w zakresie wiedzy o kulturze, krajoznawstwa i regionoznawstwa, historii, turystyki oraz współczesnych mediów.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie ostatnich klas szkół średnich (tegoroczni maturzyści). Główną nagrodą w konkursie jest indeks na studia w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie (kierunki: Komunikacja Europejska, Projektowanie Kultury, Cywilizacja Zachodnioerupejska) oraz zwolnienie z opłaty za semestr w domu studenckim.

Prace konkursowe należy nadsyłać w postaci plików MPEG lub AVI nagranych na płytach DVD na adres Instytutu Kultury Europejskiej UAM (ul. Kostrzewskiego 5-7; 62-200 Gniezno).

Ostateczny termin zgłoszeń to 10 maja 2016 roku. Do pracy konkursowej należy dołączyć podpisany formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie (w przypadku osób niepełnoletnich podpisane przez opiekuna).

Więcej informacji i dokumenty dostępne są na stronie Instytutu.


Powrót
Najnowsze

Polskie „chamy” i ukraińskie „pany”. Rewolucja na rynku pracy?

03.06.2020
Dariusz Szymczycha
Czytaj dalej

Ukraińskie kino. Dzieje sukcesu pewnej reformy

29.05.2020
Andrij Lubka
Czytaj dalej

W poszukiwaniu złotego wieku  

22.05.2020
Ola Hnatiuk
Czytaj dalej

Rozmowa online z Olą Hnatiuk. Koniec złotego wieku?

20.05.2020
Czytaj dalej

Nowa Europa Wschodnia 1-2/2020 - Zapowiedź

12.05.2020
Czytaj dalej

Życzenia świąteczne

10.04.2020
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2020 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu