Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
Konkurs „Europa małych ojczyzn” – wygraj studia w Polsce!
2016-04-05
NEW

Konkurs „Europa małych ojczyzn" – wygraj studia w Polsce!

Celem konkursu jest zachęcenie młodych ludzi z Europy Środkowej i Wschodniej do refleksji nad miejscem „małych ojczyzn" we wspólnej Europie.

Uczestnicy konkursu zostaną poproszeni o przedstawienie własnej wypowiedzi o zjawisku przenikania się europejskiej uniwersalności oraz lokalności. Uczestnicy powinni odpowiedzieć na dwa pytania: co Europa i europejskość daje Twojemu „małej ojczyźnie" (wsi, miasteczku, dzielnicy, regionowi)?; co oryginalnego Twoja „mała ojczyzna" wnosi do Europy?

Konkursową formą wypowiedzi jest materiał audio-video, który może przybrać formę krótkiej etiudy, wideoklipu lub krótkometrażowego filmu dokumentalnego (długość filmu: do piętnastu minut). Materiał może być przygotowany w języku polskim, angielskim lub rosyjskim. Zachęcamy do posłużenia sięjęzykiem dźwięku i obrazu, uniwersalnym i zrozumiałym bez względu na znajomość języków narodowych. Przedsięwzięciu towarzyszyć będzie szeroka promocja w mediach lokalnych.

Organizatorem konkursu jest znajdujący się w Gnieźnie Instytut Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, nowoczesna jednostka naukowo-dydaktyczna kształcąca studentów w zakresie wiedzy o kulturze, krajoznawstwa i regionoznawstwa, historii, turystyki oraz współczesnych mediów.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie ostatnich klas szkół średnich (tegoroczni maturzyści). Główną nagrodą w konkursie jest indeks na studia w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie (kierunki: Komunikacja Europejska, Projektowanie Kultury, Cywilizacja Zachodnioerupejska) oraz zwolnienie z opłaty za semestr w domu studenckim.

Prace konkursowe należy nadsyłać w postaci plików MPEG lub AVI nagranych na płytach DVD na adres Instytutu Kultury Europejskiej UAM (ul. Kostrzewskiego 5-7; 62-200 Gniezno).

Ostateczny termin zgłoszeń to 10 maja 2016 roku. Do pracy konkursowej należy dołączyć podpisany formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie (w przypadku osób niepełnoletnich podpisane przez opiekuna).

Więcej informacji i dokumenty dostępne są na stronie Instytutu.


Powrót
Najnowsze

Gruzini znów wyszli na ulice

15.11.2019
Wojciech Wojtasiewicz Jakub Janiszewski
Czytaj dalej

Gruzińskie Marzenie w obliczu kryzysu

15.11.2019
Mateusz Kubiak
Czytaj dalej

Program konferencji Polska Polityka Wschodnia 2019

14.11.2019
NEW
Czytaj dalej

Gra o tron w Gruzińskim Kościele Prawosławnym

14.11.2019
Daria Szlezyngier
Czytaj dalej

Zatrzymanie Ihora Mazura. Rosyjska prowokacja

13.11.2019
Eugeniusz Sobol
Czytaj dalej

Mołdawia: Upadek egzotycznej koalicji

12.11.2019
Piotr Oleksy
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2017 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu