Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
Pożegnanie Jerzego Bahra
2016-08-04
NEW/ Fot. Grażyna Makara

W polskich mediach pojawiło się wiele upamiętnień Jerzego Bahra – przyjaciela „Nowej Europy Wschodniej" i Ambasadora RP w Moskwie, Kijowie i Wilnie. Jerzy Bahr odszedł 25 lipca, wczoraj odbył się pogrzeb.

Fot. Grażyna Makara

Redaktor naczelny NEW Andrzej Brzeziecki kreśli na łamach najnowszego numeru „Tygodnika Powszechnego" sylwetkę Jerzego Bahra. Pisze: „Są tacy ludzie i funkcje, które splatają się nierozerwalnie. Gdy mawiano »Redaktor«, wszyscy wiedzieli, że chodzi o Jerzego Giedroycia, choć redaktorów było przecież wielu; w Krakowie przez lata gdy ktoś mówił »Senator«, było jasne, że miał na myśli Krzysztofa Kozłowskiego. Tak też było z Jerzym Bahrem – choć Rzeczpospolita dyplomatów ma wielu, Ambasadorem przez duże »A« był właśnie zmarły w ubiegłym tygodniu Jerzy Bahr. Jak mało kto zapracował na ten tytuł" („Tygodnik Powszechny", nr 32/2016; artykuł).

Z kolei we wczorajszej audycji TOK FM „Wieczór – Paweł Sulik" w reportażu Wybitny dyplomata, ambasador i niezwykły człowiek o Ambasadorze opowiadała Agnieszka Lichnerowicz (audycja).

W rozmowie Miasto Krzyżaków i Azerów w numerze 6/2014 „Nowej Europy Wschodniej" mówił: „Musimy zadawać sobie pytania: Co to znaczy za parę lat – my i Litwini, my i Białorusini, my i mieszkańcy Kaliningradu? Nie bać się sięgać poza horyzont tego, co tu i teraz. Temu myśleniu musi towarzyszyć dobra wola, po to przecież rozwijamy myśl polityczną, po to snujemy wizje, aby w przyszłości było więcej współpracy międzynarodowej, pokoju, korzyści" (cały wywiad).


Powrót
Najnowsze

Gruzini znów wyszli na ulice

15.11.2019
Wojciech Wojtasiewicz Jakub Janiszewski
Czytaj dalej

Gruzińskie Marzenie w obliczu kryzysu

15.11.2019
Mateusz Kubiak
Czytaj dalej

Program konferencji Polska Polityka Wschodnia 2019

14.11.2019
NEW
Czytaj dalej

Gra o tron w Gruzińskim Kościele Prawosławnym

14.11.2019
Daria Szlezyngier
Czytaj dalej

Zatrzymanie Ihora Mazura. Rosyjska prowokacja

13.11.2019
Eugeniusz Sobol
Czytaj dalej

Mołdawia: Upadek egzotycznej koalicji

12.11.2019
Piotr Oleksy
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2017 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu