Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
Międzynarodowy Festiwal Literacki Ha!wangarda. Edycja Wyszehradzka
2016-09-26
NEW

NEW, patron medialny imprezy, zaprasza na edycję Wyszehradzką Międzynarodowego Festiwalu Literackiego Ha!wangarda: 6-8 października, Kraków.

 

Międzynarodowy Festiwal Literacki Ha!wangarda organizowany w Krakowie od 2010 roku to święto twórczości awangardowej, eksperymentalnej i niekonwencjonalnej. Co roku uczestnicy mają okazję poznać szeroki wybór najciekawszych zjawisk literatury cyfrowej, zobaczyć nietypowe podejścia do medium książki i poszerzyć swoje literackie horyzonty w trakcie licznych warsztatów i wykładów. Festiwal to także okazja do wymiany doświadczeń, burzliwych dyskusji i twórczych zabaw.

Polski organizator, Korporacja Ha!art, przygotowała program dla edycji wyszehradzkiej wspólnie z partnerami z Czech (Psi Vino) oraz Słowacji (Ars Poetica). Skupiono się na prezentacji twórców i organizacji z Węgier, Czech, Słowacji i Polski.

W ciągu trzech intensywnych dni (6–8 października) uczestnicy będą zgłębiać odmienne, inspirujące i nowatorskie obszary.

Pierwszy z nich to świat niezależnych wydawnictw publikujących książki artystyczne. W centrum Krakowa w niecodziennych lokalizacjach zostanie rozmieszczona wielopunktowa wystawa, po której oprowadzać będzie kuratorka wraz z przedstawicielami wydawnictw. Wyjątkowe książki zobaczyć będzie można także w trakcie prezentacji twórców podczas wydarzeń festiwalowych.

Drugi obszar, który zostanie przedstawiony, to wyjątkowa subkultura – demoscena. Uznani członkowie sceny z krajów Grupy Wyszehradzkiej przedstawią najciekawsze elementy historii demosceny, od początków aż po produkcje współczesne. Demoshow prezentowany będzie przy użyciu realnego sprzętu, czyli między innymi komputerów Atari XL/XE, ZX Spectrum, Commodore 264. Prawdziwa gratka dla fanów lo-fi.

Wreszcie, jak co roku, sercem Ha!wangardy będą prezentacje poezji nowomedialnej, generatywnej i eksperymentalnej, performanse, czytania i pokazy w wykonaniu zarówno stałych bywalców Ha!wangardowej sceny, jak i twórców przybywających do miasta literatury po raz pierwszy.

Wśród ekscytujących wydarzeń towarzyszących znajdą się między innymi projekcja filmu Sławomira Shutego Cargo i wykład Jaya Davida Boltera!

Szczegółowy program, opisy wszystkich wydarzeń oraz sylwetki zaproszonych gości znajdują się na stronie internetowej festiwalu.

 

Trwają zapisy na warsztaty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literackiego Ha!wangarda!
Podczas tegorocznej edycji festiwalu
odbędą się cztery spotkania warsztatowe: czytania tekstów konceptualnych, pisania cudzymi słowami, przekładu eksperymentalnego oraz tworzenia muzyki chip-tune. Organizatorzy proszę wszystkich zainteresowanych o przesłanie zgłoszenia na adres korporacja@ha.art.pl. Więcej o warsztatach.

 


Powrót
Najnowsze

Gruzini znów wyszli na ulice

15.11.2019
Wojciech Wojtasiewicz Jakub Janiszewski
Czytaj dalej

Gruzińskie Marzenie w obliczu kryzysu

15.11.2019
Mateusz Kubiak
Czytaj dalej

Program konferencji Polska Polityka Wschodnia 2019

14.11.2019
NEW
Czytaj dalej

Gra o tron w Gruzińskim Kościele Prawosławnym

14.11.2019
Daria Szlezyngier
Czytaj dalej

Zatrzymanie Ihora Mazura. Rosyjska prowokacja

13.11.2019
Eugeniusz Sobol
Czytaj dalej

Mołdawia: Upadek egzotycznej koalicji

12.11.2019
Piotr Oleksy
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2017 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu