Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
Międzynarodowy Festiwal Literacki Ha!wangarda. Edycja Wyszehradzka
2016-09-26
NEW

NEW, patron medialny imprezy, zaprasza na edycję Wyszehradzką Międzynarodowego Festiwalu Literackiego Ha!wangarda: 6-8 października, Kraków.

 

Międzynarodowy Festiwal Literacki Ha!wangarda organizowany w Krakowie od 2010 roku to święto twórczości awangardowej, eksperymentalnej i niekonwencjonalnej. Co roku uczestnicy mają okazję poznać szeroki wybór najciekawszych zjawisk literatury cyfrowej, zobaczyć nietypowe podejścia do medium książki i poszerzyć swoje literackie horyzonty w trakcie licznych warsztatów i wykładów. Festiwal to także okazja do wymiany doświadczeń, burzliwych dyskusji i twórczych zabaw.

Polski organizator, Korporacja Ha!art, przygotowała program dla edycji wyszehradzkiej wspólnie z partnerami z Czech (Psi Vino) oraz Słowacji (Ars Poetica). Skupiono się na prezentacji twórców i organizacji z Węgier, Czech, Słowacji i Polski.

W ciągu trzech intensywnych dni (6–8 października) uczestnicy będą zgłębiać odmienne, inspirujące i nowatorskie obszary.

Pierwszy z nich to świat niezależnych wydawnictw publikujących książki artystyczne. W centrum Krakowa w niecodziennych lokalizacjach zostanie rozmieszczona wielopunktowa wystawa, po której oprowadzać będzie kuratorka wraz z przedstawicielami wydawnictw. Wyjątkowe książki zobaczyć będzie można także w trakcie prezentacji twórców podczas wydarzeń festiwalowych.

Drugi obszar, który zostanie przedstawiony, to wyjątkowa subkultura – demoscena. Uznani członkowie sceny z krajów Grupy Wyszehradzkiej przedstawią najciekawsze elementy historii demosceny, od początków aż po produkcje współczesne. Demoshow prezentowany będzie przy użyciu realnego sprzętu, czyli między innymi komputerów Atari XL/XE, ZX Spectrum, Commodore 264. Prawdziwa gratka dla fanów lo-fi.

Wreszcie, jak co roku, sercem Ha!wangardy będą prezentacje poezji nowomedialnej, generatywnej i eksperymentalnej, performanse, czytania i pokazy w wykonaniu zarówno stałych bywalców Ha!wangardowej sceny, jak i twórców przybywających do miasta literatury po raz pierwszy.

Wśród ekscytujących wydarzeń towarzyszących znajdą się między innymi projekcja filmu Sławomira Shutego Cargo i wykład Jaya Davida Boltera!

Szczegółowy program, opisy wszystkich wydarzeń oraz sylwetki zaproszonych gości znajdują się na stronie internetowej festiwalu.

 

Trwają zapisy na warsztaty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literackiego Ha!wangarda!
Podczas tegorocznej edycji festiwalu
odbędą się cztery spotkania warsztatowe: czytania tekstów konceptualnych, pisania cudzymi słowami, przekładu eksperymentalnego oraz tworzenia muzyki chip-tune. Organizatorzy proszę wszystkich zainteresowanych o przesłanie zgłoszenia na adres korporacja@ha.art.pl. Więcej o warsztatach.

 


Powrót
Najnowsze

Polskie „chamy” i ukraińskie „pany”. Rewolucja na rynku pracy?

03.06.2020
Dariusz Szymczycha
Czytaj dalej

Ukraińskie kino. Dzieje sukcesu pewnej reformy

29.05.2020
Andrij Lubka
Czytaj dalej

W poszukiwaniu złotego wieku  

22.05.2020
Ola Hnatiuk
Czytaj dalej

Rozmowa online z Olą Hnatiuk. Koniec złotego wieku?

20.05.2020
Czytaj dalej

Nowa Europa Wschodnia 1-2/2020 - Zapowiedź

12.05.2020
Czytaj dalej

Życzenia świąteczne

10.04.2020
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2020 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu