Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
Matrioszka w Hidżabie. Reportaże z Dagestanu i Czeczenii
2010-12-29
pp
3 stycznia, poniedziałek, godz. 19.00, księgarnio-kawiarnia Tarabuk, ul. Browarna 6, Warszawa
 
Spotkanie z autorami książki Matrioszka w Hidżabie Iwoną Kaliszewską i Maciejem Falkowskim.

O książce:
Matrioszka w hidżabie to zbiór reportaży będących efektem wieloletnich eksploracji Kaukazu Północnego, w szczególności podróży do Dagestanu i Czeczenii w latach 2008-2010. Kilka z zawartych w niniejszej książce tekstów było publikowanych w dwumiesięczniku „Nowa Europa Wschodnia” w 2009 i 2010 roku.
[Więcej]

O autorach:

Iwona Kaliszewska – absolwentka informatyki i etnologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Form Fotograficznych. Doktorantka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, autorka wykładów o Kaukazie Północnym i Południowym oraz programu komputerowego wspomagającego analizę materiałów etnograficznych. Od 5 lat prowadzi etnograficzne badania terenowe w Dagestanie. Od 1999 r. podróżuje po Rosji, Kaukazie i Azji Centralnej; pilot wycieczek, organizowała i konsultowała wyjazdy we współpracy z biurem wypraw Moremi Africa. Redaktorka portalu www.kaukaz.net i galerii fotografii 3 www.tajga.org, autorka licznych wystaw fotograficznych, pokazów slajdów i prelekcji. Prezes fundacji Kaukaz.net, koordynator i uczestnik projektów rozwojowych i wolontariackich w Polsce i zagranicą. Autorka publikacji i reportaży w „Nowej Europie Wschodniej”, „Pulsie Świata” oraz wydawnictwach naukowych.

Maciej Falkowski – politolog, dziennikarz, absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Do 2010 pracownik Ośrodka Studiów Wschodnich, gdzie zajmował się monitorowaniem i analizowaniem politycznej, ekonomicznej i społecznej sytuacji na Kaukazie oraz w Azji Centralnej. Jeden z założycieli fundacji Kaukaz.net, koordynator i uczestnik projektów rozwojowych.

Doktorant Instytutu Orientalistycznego UW, autor wykładów i odczytów na UW. Autor licznych publikacji i reportaży o Kaukazie i Azji Centralnej m.in. w „Nowej Europie Wschodniej”, „Tygodniku Powszechnym”, wydawnictwach naukowych oraz na portalach analitycznych. Badawczo i rekreacyjnie podróżuje po krajach b. ZSRR od 1999 r.

Obecnie pracuje w ambasadzie RP w Erewaniu.
Powrót
Najnowsze

Wiatr zmiany

06.07.2020
Olga Dryndova

 Słabnący paternalizm państwowy na Białorusi łączy się z niskim poczuciem zaufania do władz. Według badań z lat 2017–2018 jedynie około 40 procent Białorusinów ufało władzom państwowym, w tym 34 procent ministrom, a 33 procent władzom lokalnym.

 
Czytaj dalej

„Nas tu nie ma” czyli niesłyszalny głos białoruskiego środowiska LGBT

29.06.2020
Maxim Rust Nick Antipov Nasta Mancewicz Milana Levitskaya
Czytaj dalej

Kampania prezydencka na Białorusi: (nie)oczywiste wybory

26.06.2020
Maxim Rust Yahor Azarkevich
Czytaj dalej

Społeczeństwo obywatelskie na Białorusi już jest

21.06.2020
Czytaj dalej

Wakacyjna promocja na prenumeratę roczną NEW!

16.06.2020
Czytaj dalej

Zderzenie pamięci

08.06.2020
Kristina Smolijaninovaitė
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2020 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu