Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
Matrioszka w Hidżabie. Reportaże z Dagestanu i Czeczenii
2010-12-29
pp
3 stycznia, poniedziałek, godz. 19.00, księgarnio-kawiarnia Tarabuk, ul. Browarna 6, Warszawa
 
Spotkanie z autorami książki Matrioszka w Hidżabie Iwoną Kaliszewską i Maciejem Falkowskim.

O książce:
Matrioszka w hidżabie to zbiór reportaży będących efektem wieloletnich eksploracji Kaukazu Północnego, w szczególności podróży do Dagestanu i Czeczenii w latach 2008-2010. Kilka z zawartych w niniejszej książce tekstów było publikowanych w dwumiesięczniku „Nowa Europa Wschodnia” w 2009 i 2010 roku.
[Więcej]

O autorach:

Iwona Kaliszewska – absolwentka informatyki i etnologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Studium Form Fotograficznych. Doktorantka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, autorka wykładów o Kaukazie Północnym i Południowym oraz programu komputerowego wspomagającego analizę materiałów etnograficznych. Od 5 lat prowadzi etnograficzne badania terenowe w Dagestanie. Od 1999 r. podróżuje po Rosji, Kaukazie i Azji Centralnej; pilot wycieczek, organizowała i konsultowała wyjazdy we współpracy z biurem wypraw Moremi Africa. Redaktorka portalu www.kaukaz.net i galerii fotografii 3 www.tajga.org, autorka licznych wystaw fotograficznych, pokazów slajdów i prelekcji. Prezes fundacji Kaukaz.net, koordynator i uczestnik projektów rozwojowych i wolontariackich w Polsce i zagranicą. Autorka publikacji i reportaży w „Nowej Europie Wschodniej”, „Pulsie Świata” oraz wydawnictwach naukowych.

Maciej Falkowski – politolog, dziennikarz, absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Do 2010 pracownik Ośrodka Studiów Wschodnich, gdzie zajmował się monitorowaniem i analizowaniem politycznej, ekonomicznej i społecznej sytuacji na Kaukazie oraz w Azji Centralnej. Jeden z założycieli fundacji Kaukaz.net, koordynator i uczestnik projektów rozwojowych.

Doktorant Instytutu Orientalistycznego UW, autor wykładów i odczytów na UW. Autor licznych publikacji i reportaży o Kaukazie i Azji Centralnej m.in. w „Nowej Europie Wschodniej”, „Tygodniku Powszechnym”, wydawnictwach naukowych oraz na portalach analitycznych. Badawczo i rekreacyjnie podróżuje po krajach b. ZSRR od 1999 r.

Obecnie pracuje w ambasadzie RP w Erewaniu.
Powrót
Najnowsze

Okiem Kremla: jak Polska fałszuje historię

03.01.2020
Karolina Blecharczyk
Czytaj dalej

Kraków: Polacy w Petersburgu na przełomie XIX i XX wieku

29.12.2019
NEW
Czytaj dalej

Wojtyła, czyli prometeizm w Watykanie

27.12.2019
Cornelius Ochmann
Czytaj dalej

Gazprom – rosyjski gigant na progu zmian

22.12.2019
Marek Budzisz
Czytaj dalej

Rusza nabór do Akademii Ziem Zachodnich i Północnych

19.12.2019
NEW
Czytaj dalej

Gacharia sucharia i kurczaki, czyli o kolejnym miesiącu antyrządowych protestów w Gruzji

19.12.2019
Daria Szlezyngier
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2017 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu