Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
Ukraińska Wiosna
2011-05-10
pp
13-22 maja, Szamotuły, Poznań, Leszno, Gniezno, Kórnik, Rydzna

Zapraszamy na kolejną dawkę sztuki po ukraińsku! Rusza czwarta edycja jednego z największych festiwali w Europie Środkowo-Wschodniej promujących kulturę Ukrainy. W tym roku w sześciu miastach w Wielkopolsce, a w roku 2012 w całym kraju odbędą się imprezy pod znakiem Ukraińskiej Wiosny.


Udział wezmą między innymi: Andrzej Brzeziecki, Chorea Kozacka, Tomasz Kułakowski, Serhij Petluk, Sobaky w Kosmosi, Teatr Arabesky, Serhij Żadan

W ciągu ostatnich lat stworzyliśmy w Wielkopolsce klimat sprzyjający popularyzacji kultury ukraińskiej. Realizując kolejne edycje Ukraińskiej Wiosny, uzyskaliśmy zamierzony efekt synergii pomiędzy przenikającymi się sferami: społeczną i kulturalną. Odzwierciedlenie różnorodnej ukraińskiej rzeczywistości nie należy do zadań prostych, dlatego zdecydowaliśmy się wykorzystać do tego sztukę – narzędzie niezawodne. Dzięki artystycznej formie festiwalu odbiór i interpretacja tej rzeczywistości będą pozytywnym doświadczeniem, niewątpliwie poszerzającym horyzonty. Zróżnicowana oferta kulturalna Ukraińskiej Wiosny stwarza widzom możliwość wypracowania własnej opinii o Ukrainie. Na tym najbardziej zależy organizatorom, bo nic innego lepiej nie tworzy nowej jakości w stosunkach między sąsiednimi krajami.

 PROGRAM

Impreza odbywa się pod patronatem medialnym „Nowej Europy Wschodniej”.Powrót
Najnowsze

Wiatr zmiany

06.07.2020
Olga Dryndova

 Słabnący paternalizm państwowy na Białorusi łączy się z niskim poczuciem zaufania do władz. Według badań z lat 2017–2018 jedynie około 40 procent Białorusinów ufało władzom państwowym, w tym 34 procent ministrom, a 33 procent władzom lokalnym.

 
Czytaj dalej

„Nas tu nie ma” czyli niesłyszalny głos białoruskiego środowiska LGBT

29.06.2020
Maxim Rust Nick Antipov Nasta Mancewicz Milana Levitskaya
Czytaj dalej

Kampania prezydencka na Białorusi: (nie)oczywiste wybory

26.06.2020
Maxim Rust Yahor Azarkevich
Czytaj dalej

Społeczeństwo obywatelskie na Białorusi już jest

21.06.2020
Czytaj dalej

Wakacyjna promocja na prenumeratę roczną NEW!

16.06.2020
Czytaj dalej

Zderzenie pamięci

08.06.2020
Kristina Smolijaninovaitė
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2020 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu