Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
Wschodni Wymiar Mobilności
2011-07-04
pp
6-7 lipca, środa-czwartek, Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa

Komisja Europejska i polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej organizują w Warszawie w dniach 6-7 lipca 2011 roku konferencję „Wschodni Wymiar Mobilności”. Wydarzenie to, utworzone w ramach Partnerstwa Wschodniego, dedykowane jest kwestii mobilności studentów, nauczycieli, naukowców, młodzieży, podmiotów sektora sportowego i kulturalnego.

Celem konferencji jest wzmocnienie mobilności w obszarach edukacji, kultury i sportu pomiędzy Unią Europejską a państwami Partnerstwa Wschodniego. W konferencji weźmie udział 300 przedstawicieli ministerstw, uniwersytetów, ośrodków badawczych, narodowych agencji programów unijnych, młodzież, studenci, fundacje, stowarzyszenia i instytucje kulturalne oraz sportowe.

Wydarzenie to będzie wspaniałą okazją do wymiany poglądów na temat istniejących inicjatyw i środków podejmowanych w celu poprawy jakości mobilności – zarówno na poziomie europejskim, jak i krajowym – a także forum dyskusji o przyszłości. Konferencja ma przyczynić się do rozwoju stosunków międzyludzkich oraz zapewnić nowe bodźce do działań w ramach Partnerstwa Wschodniego w celu zwiększenia jego efektywności i widoczności. Będzie także wkładem w przygotowanie szczytu Partnerstwa Wschodniego, który odbędzie się 29-30 września w Warszawie.

Więcej informacji o konferencji: www.eap-mobility.pl

Organizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza oraz Biurem Kultury m.st. Warszawy.

Impreza odbywa się pod patronatem „Nowej Europy Wschodniej”.

Powrót
Najnowsze

Nikt nie chce być barbarzyńcą

19.09.2019
Kamil Całus
Czytaj dalej

Wrocław: Od Republiki Weimarskiej do II Wojny Światowej

19.09.2019
NEW
Czytaj dalej

Rola intelektualistów w Europie zanika

16.09.2019
Drago Jančar Nikodem Szczygłowski
Czytaj dalej

Lublin: Giedroyć, Osadczuk i stosunki polsko-ukraińskie

14.09.2019
NEW
Czytaj dalej

Pomóż ratować Zamek w Wojnowicach

10.09.2019
NEW
Czytaj dalej

Szaleństwo, głupota czy metoda

10.09.2019
Wojciech Wojtasiewicz
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2017 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu