Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
Wschodni Wymiar Mobilności
2011-07-04
pp
6-7 lipca, środa-czwartek, Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa

Komisja Europejska i polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej organizują w Warszawie w dniach 6-7 lipca 2011 roku konferencję „Wschodni Wymiar Mobilności”. Wydarzenie to, utworzone w ramach Partnerstwa Wschodniego, dedykowane jest kwestii mobilności studentów, nauczycieli, naukowców, młodzieży, podmiotów sektora sportowego i kulturalnego.

Celem konferencji jest wzmocnienie mobilności w obszarach edukacji, kultury i sportu pomiędzy Unią Europejską a państwami Partnerstwa Wschodniego. W konferencji weźmie udział 300 przedstawicieli ministerstw, uniwersytetów, ośrodków badawczych, narodowych agencji programów unijnych, młodzież, studenci, fundacje, stowarzyszenia i instytucje kulturalne oraz sportowe.

Wydarzenie to będzie wspaniałą okazją do wymiany poglądów na temat istniejących inicjatyw i środków podejmowanych w celu poprawy jakości mobilności – zarówno na poziomie europejskim, jak i krajowym – a także forum dyskusji o przyszłości. Konferencja ma przyczynić się do rozwoju stosunków międzyludzkich oraz zapewnić nowe bodźce do działań w ramach Partnerstwa Wschodniego w celu zwiększenia jego efektywności i widoczności. Będzie także wkładem w przygotowanie szczytu Partnerstwa Wschodniego, który odbędzie się 29-30 września w Warszawie.

Więcej informacji o konferencji: www.eap-mobility.pl

Organizatorzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza oraz Biurem Kultury m.st. Warszawy.

Impreza odbywa się pod patronatem „Nowej Europy Wschodniej”.

Powrót
Najnowsze

Profesor Andrzej Nowak odznaczony Orderem Orła Białego

12.11.2019
NEW
Czytaj dalej

Czy USA wycofa się z traktatu o otwartych przestworzach?

12.11.2019
Waleria Szackaja
Czytaj dalej

Polska nie wybuchła

11.11.2019
Sonia Knapczyk Andrzej Leon Sowa
Czytaj dalej

Retrospektywa filmów Pawła Łungina z udziałem reżysera

09.11.2019
Grzegorz Szymczak
Czytaj dalej

Wybory w Kiszyniowie. Czas na Cebana

08.11.2019
Miłosz Szymański
Czytaj dalej

Ojczyzna dobrej jakości

07.11.2019
Stowarzyszenie Reporterów „Rekolektyw”, pod red. Małgorzaty Nocuń
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2017 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu