Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
Nabór uczestników do projektu „Miasto z OFFu”
2011-06-12
pp
Instytut Wschodnich Inicjatyw i Towarzystwo Białoruskie w Krakowie zapraszają młodych filmowców amatorów z województwa małopolskiego do udziału w projekcie „Miasto z OFFu – Polsko-Białoruska Akademia Kina Niezależnego”. Uczestnicy będą mieli okazję podnieść swoje kwalifikacje dzięki cyklom warsztatów praktycznych i teoretycznych. Zapoznają się z polskimi i białoruskimi instytucjami promującymi sztukę filmową, z artystami filmowcami oraz organizatorami festiwali i przeglądów kina niezależnego. Młodzi filmowcy z Polski i Białorusi podejmą pracę nad wspólnym materiałem filmowym, którego tematem będzie szeroko pojmowany motyw miasta, inspiracją zaś cytat zaczerpnięty z Twierdzy Antoine de Saint-Exupéry’ego: „Umrze miasto, jeśli budowa jego będzie zakończona (…), doskonałość nie jest bynajmniej osiągnięciem celu”.

W ramach projektu odbędą się dwie wizyty:
7-15 sierpnia 2011 roku – wizyta grupy białoruskiej w Krakowie
5-13 września 2011 roku – wizyta grupy polskiej w Grodnie

Do udziału w projekcie zapraszamy filmowców amatorów i osoby zainteresowane filmem niezależnym w wieku 18-25 lat. Udział w projekcie jest bezpłatny, uczestnicy ponoszą tylko koszt wyrobienia wizy na Białoruś. Organizatorzy nie zapewniają noclegu w Krakowie na czas trwania projektu. Mile widziane są osoby posiadające własny sprzęt, a także znające język białoruski lub rosyjski, aczkolwiek nie będą to kryteria decydujące przy rekrutacji uczestników.

Wypełnione ankiety rekrutacyjne należy wysłać na adres akademia.filmowa@iwi.org.pl do 20 czerwca. Wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne w dniach 6-8 lipca.

Partnerem zagranicznym w projekcie jest białoruskie stowarzyszenie Centrum „Trzeci Sektor” (Grodno). Za opiekę merytoryczną odpowiada Fundacja „Wschód Sztuki”. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Wspólne działania polsko-białoruskie 2011”.

 ANKIETA


Powrót
Najnowsze

Polskie „chamy” i ukraińskie „pany”. Rewolucja na rynku pracy?

03.06.2020
Dariusz Szymczycha
Czytaj dalej

Ukraińskie kino. Dzieje sukcesu pewnej reformy

29.05.2020
Andrij Lubka
Czytaj dalej

W poszukiwaniu złotego wieku  

22.05.2020
Ola Hnatiuk
Czytaj dalej

Rozmowa online z Olą Hnatiuk. Koniec złotego wieku?

20.05.2020
Czytaj dalej

Nowa Europa Wschodnia 1-2/2020 - Zapowiedź

12.05.2020
Czytaj dalej

Życzenia świąteczne

10.04.2020
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2020 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu