Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
Nabór uczestników do projektu „Miasto z OFFu”
2011-06-12
pp
Instytut Wschodnich Inicjatyw i Towarzystwo Białoruskie w Krakowie zapraszają młodych filmowców amatorów z województwa małopolskiego do udziału w projekcie „Miasto z OFFu – Polsko-Białoruska Akademia Kina Niezależnego”. Uczestnicy będą mieli okazję podnieść swoje kwalifikacje dzięki cyklom warsztatów praktycznych i teoretycznych. Zapoznają się z polskimi i białoruskimi instytucjami promującymi sztukę filmową, z artystami filmowcami oraz organizatorami festiwali i przeglądów kina niezależnego. Młodzi filmowcy z Polski i Białorusi podejmą pracę nad wspólnym materiałem filmowym, którego tematem będzie szeroko pojmowany motyw miasta, inspiracją zaś cytat zaczerpnięty z Twierdzy Antoine de Saint-Exupéry’ego: „Umrze miasto, jeśli budowa jego będzie zakończona (…), doskonałość nie jest bynajmniej osiągnięciem celu”.

W ramach projektu odbędą się dwie wizyty:
7-15 sierpnia 2011 roku – wizyta grupy białoruskiej w Krakowie
5-13 września 2011 roku – wizyta grupy polskiej w Grodnie

Do udziału w projekcie zapraszamy filmowców amatorów i osoby zainteresowane filmem niezależnym w wieku 18-25 lat. Udział w projekcie jest bezpłatny, uczestnicy ponoszą tylko koszt wyrobienia wizy na Białoruś. Organizatorzy nie zapewniają noclegu w Krakowie na czas trwania projektu. Mile widziane są osoby posiadające własny sprzęt, a także znające język białoruski lub rosyjski, aczkolwiek nie będą to kryteria decydujące przy rekrutacji uczestników.

Wypełnione ankiety rekrutacyjne należy wysłać na adres akademia.filmowa@iwi.org.pl do 20 czerwca. Wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowy kwalifikacyjne w dniach 6-8 lipca.

Partnerem zagranicznym w projekcie jest białoruskie stowarzyszenie Centrum „Trzeci Sektor” (Grodno). Za opiekę merytoryczną odpowiada Fundacja „Wschód Sztuki”. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu „Wspólne działania polsko-białoruskie 2011”.

 ANKIETA


Powrót
Najnowsze

Mołdawia: Upadek egzotycznej koalicji

12.11.2019
Piotr Oleksy
Czytaj dalej

Profesor Andrzej Nowak odznaczony Orderem Orła Białego

12.11.2019
NEW
Czytaj dalej

Czy USA wycofa się z traktatu o otwartych przestworzach?

12.11.2019
Waleria Szackaja
Czytaj dalej

Polska nie wybuchła

11.11.2019
Sonia Knapczyk Andrzej Leon Sowa
Czytaj dalej

Retrospektywa filmów Pawła Łungina z udziałem reżysera

09.11.2019
Grzegorz Szymczak
Czytaj dalej

Wybory w Kiszyniowie. Czas na Cebana

08.11.2019
Miłosz Szymański
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2017 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu