Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
Miasto w obiektywie młodych filmowców z Polski i Białorusi
2011-08-17
pp
„Umrze miasto, jeśli budowa jego będzie zakończona (…), doskonałość nie jest bynajmniej osiągnięciem celu” – cytat z Twierdzy Antoine’a de Saint-Exupéry’ego przyświecać będzie młodym filmowcom amatorom z Polski i Białorusi, którzy 17 sierpnia w Krakowie rozpoczęli pracę nad filmami krótkometrażowymi.

Projekt „Miasto z OFFu – Polsko-Białoruska Akademia Kina Niezależnego”, którego inicjatorami i organizatorami są Instytut Wschodnich Inicjatyw i Towarzystwo Białoruskie, realizowany jest w Krakowie (17-25 sierpnia) oraz w Grodnie (5-13 września). Dwudziestu młodych filmowców amatorów uczestniczyć będzie w warsztatach filmowych, akcjach artystycznych, panelach dyskusyjnych, spotkaniach z twórcami i przedstawicielami krakowskich oraz grodzieńskich instytucji promujących sztukę filmową. Udział w projekcie potwierdził między innymi Zygmunt Konieczny, z którym uczestnicy spotkają się 18 sierpnia o godzinie 18.30 w krakowskiej kawiarni Vis à Vis (Rynek Główny 29).

Najważniejszym elementem projektu będzie samodzielna praca uczestników nad materiałem filmowym. W efekcie powstanie pięć krótkometrażowych filmów, które połączy wspólny temat – szeroko pojmowany motyw miasta.

Partnerami projektowymi  są Fundacja Wschód Sztuki z Krakowa i Stowarzyszenie Centrum „Trzeci Sektor” z Grodna. Projekt organizowany jest przy wsparciu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Impreza odbywa się pod patronatem „Nowej Europy Wschodniej”

Powrót
Najnowsze

Nikt nie chce być barbarzyńcą

19.09.2019
Kamil Całus
Czytaj dalej

Wrocław: Od Republiki Weimarskiej do II Wojny Światowej

19.09.2019
NEW
Czytaj dalej

Rola intelektualistów w Europie zanika

16.09.2019
Drago Jančar Nikodem Szczygłowski
Czytaj dalej

Lublin: Giedroyć, Osadczuk i stosunki polsko-ukraińskie

14.09.2019
NEW
Czytaj dalej

Pomóż ratować Zamek w Wojnowicach

10.09.2019
NEW
Czytaj dalej

Szaleństwo, głupota czy metoda

10.09.2019
Wojciech Wojtasiewicz
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2017 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu