Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
Miasto w obiektywie młodych filmowców z Polski i Białorusi
2011-08-17
pp
„Umrze miasto, jeśli budowa jego będzie zakończona (…), doskonałość nie jest bynajmniej osiągnięciem celu” – cytat z Twierdzy Antoine’a de Saint-Exupéry’ego przyświecać będzie młodym filmowcom amatorom z Polski i Białorusi, którzy 17 sierpnia w Krakowie rozpoczęli pracę nad filmami krótkometrażowymi.

Projekt „Miasto z OFFu – Polsko-Białoruska Akademia Kina Niezależnego”, którego inicjatorami i organizatorami są Instytut Wschodnich Inicjatyw i Towarzystwo Białoruskie, realizowany jest w Krakowie (17-25 sierpnia) oraz w Grodnie (5-13 września). Dwudziestu młodych filmowców amatorów uczestniczyć będzie w warsztatach filmowych, akcjach artystycznych, panelach dyskusyjnych, spotkaniach z twórcami i przedstawicielami krakowskich oraz grodzieńskich instytucji promujących sztukę filmową. Udział w projekcie potwierdził między innymi Zygmunt Konieczny, z którym uczestnicy spotkają się 18 sierpnia o godzinie 18.30 w krakowskiej kawiarni Vis à Vis (Rynek Główny 29).

Najważniejszym elementem projektu będzie samodzielna praca uczestników nad materiałem filmowym. W efekcie powstanie pięć krótkometrażowych filmów, które połączy wspólny temat – szeroko pojmowany motyw miasta.

Partnerami projektowymi  są Fundacja Wschód Sztuki z Krakowa i Stowarzyszenie Centrum „Trzeci Sektor” z Grodna. Projekt organizowany jest przy wsparciu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Impreza odbywa się pod patronatem „Nowej Europy Wschodniej”

Powrót
Najnowsze

Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim

19.11.2019
Ziemowit Szczerek
Czytaj dalej

Donbas: kruchy pokój?

18.11.2019
Aleksander Kowalewski
Czytaj dalej

Na Białorusi ludzie boją się zmian

17.11.2019
Małgorzata Nocuń Bartosz Panek
Czytaj dalej

Gruzini znów wyszli na ulice

15.11.2019
Wojciech Wojtasiewicz Jakub Janiszewski
Czytaj dalej

Gruzińskie Marzenie w obliczu kryzysu

15.11.2019
Mateusz Kubiak
Czytaj dalej

Gra o tron w Gruzińskim Kościele Prawosławnym

14.11.2019
Daria Szlezyngier
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2017 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu