Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
9. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie w Katowicach
2011-10-20
pp
27-29 października, czwartek-sobota, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, ul. Bankowa 11, Katowice

9. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie zagra w Katowicach już po raz szósty. Podobnie jak w ubiegłym roku, widzowie będą mogli zobaczyć niesamowite filmy z całego świata o prawach człowieka, poznać tajniki sztuki operatorskiej i reżyserskiej, a także podyskutować o wolności i jej braku z ekspertami, którzy zagoszczą na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

W tym roku patronat honorowy nad festiwalem objął Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego profesor Zygmunt Tobor oraz Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR).

Objazdowy festiwal jest częścią Międzynarodowego Festiwalu WATCH DOCS organizowanego przez Helsińską Fundację Praw Człowieka.

W tym roku na festiwalu będzie można zobaczyć filmy z Międzynarodowego Festiwalu WATCH DOCS z 2010 roku oraz spotkać się z ekspertami podczas konferencji: „Uchodźcy w Europie – społeczne wyzwanie Unii Europejskiej”.

Strona festiwalu: www.watchdocs.org.pl

Prezentowane filmy:

Dwóch Eskobarów – o reakcji Kolumbijczyków na samobójczy gol Andresa Escobara w meczu z USA podczas rozgrywanych w 1994 roku Mistrzostw Świata.

Kapitalizm – nasza ulepszona formuła – film o tym, jak reżyser dwadzieścia lat po egzekucji Nicolae Ceauşescu powraca do Bukaresztu, by ze zdumieniem odkryć, że Rumuni ze wszystkich sił pokochali kapitalizm.

Nigdzie w Europie – otwierająca film Kerstin Nickig dynamiczna sekwencja ujęć w błyskawicznym skrócie przedstawia drogę czeczeńskich uchodźców pragnących dostać się do Europy.

Warszawa do wzięcia, Freedom Riders, Bałka – trzy historie, Coraz bliżej Tanji, Różowy gang, Przywódca ma zawsze rację, Rajskie ptaki, Vakha i Magomed

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

ORGANIZATOR:
Helsińska Fundacja Praw Człowieka

WSPÓŁORGANIZATOR:
Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Bona Fides i Studenckie Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego Publicznego i Prawa Europejskiego IUS GENTIUM

PATRONI MEDIALNI:
Polskie Radio Czwórka
„Nowa Europa Wschodnia”
Independent
Recykling Idei

Powrót
Najnowsze

Gruzini znów wyszli na ulice

15.11.2019
Wojciech Wojtasiewicz Jakub Janiszewski
Czytaj dalej

Gruzińskie Marzenie w obliczu kryzysu

15.11.2019
Mateusz Kubiak
Czytaj dalej

Program konferencji Polska Polityka Wschodnia 2019

14.11.2019
NEW
Czytaj dalej

Gra o tron w Gruzińskim Kościele Prawosławnym

14.11.2019
Daria Szlezyngier
Czytaj dalej

Zatrzymanie Ihora Mazura. Rosyjska prowokacja

13.11.2019
Eugeniusz Sobol
Czytaj dalej

Mołdawia: Upadek egzotycznej koalicji

12.11.2019
Piotr Oleksy
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2017 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu