Ta strona używa ciasteczek, dowiedz się więcejOK
9. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie w Katowicach
2011-10-20
pp
27-29 października, czwartek-sobota, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, ul. Bankowa 11, Katowice

9. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie zagra w Katowicach już po raz szósty. Podobnie jak w ubiegłym roku, widzowie będą mogli zobaczyć niesamowite filmy z całego świata o prawach człowieka, poznać tajniki sztuki operatorskiej i reżyserskiej, a także podyskutować o wolności i jej braku z ekspertami, którzy zagoszczą na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

W tym roku patronat honorowy nad festiwalem objął Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego profesor Zygmunt Tobor oraz Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR).

Objazdowy festiwal jest częścią Międzynarodowego Festiwalu WATCH DOCS organizowanego przez Helsińską Fundację Praw Człowieka.

W tym roku na festiwalu będzie można zobaczyć filmy z Międzynarodowego Festiwalu WATCH DOCS z 2010 roku oraz spotkać się z ekspertami podczas konferencji: „Uchodźcy w Europie – społeczne wyzwanie Unii Europejskiej”.

Strona festiwalu: www.watchdocs.org.pl

Prezentowane filmy:

Dwóch Eskobarów – o reakcji Kolumbijczyków na samobójczy gol Andresa Escobara w meczu z USA podczas rozgrywanych w 1994 roku Mistrzostw Świata.

Kapitalizm – nasza ulepszona formuła – film o tym, jak reżyser dwadzieścia lat po egzekucji Nicolae Ceauşescu powraca do Bukaresztu, by ze zdumieniem odkryć, że Rumuni ze wszystkich sił pokochali kapitalizm.

Nigdzie w Europie – otwierająca film Kerstin Nickig dynamiczna sekwencja ujęć w błyskawicznym skrócie przedstawia drogę czeczeńskich uchodźców pragnących dostać się do Europy.

Warszawa do wzięcia, Freedom Riders, Bałka – trzy historie, Coraz bliżej Tanji, Różowy gang, Przywódca ma zawsze rację, Rajskie ptaki, Vakha i Magomed

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

ORGANIZATOR:
Helsińska Fundacja Praw Człowieka

WSPÓŁORGANIZATOR:
Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Bona Fides i Studenckie Koło Naukowe Prawa Międzynarodowego Publicznego i Prawa Europejskiego IUS GENTIUM

PATRONI MEDIALNI:
Polskie Radio Czwórka
„Nowa Europa Wschodnia”
Independent
Recykling Idei

Powrót
Najnowsze

Wybory prezydenckie na Białorusi: dzień przed wybuchem?

07.08.2020
Maxim Rust
Czytaj dalej

Przed wyrokiem. Sprawa Dmitrijewa

21.07.2020
Czytaj dalej

Niewidzialni Inni

20.07.2020
Anton Saifullayeu Tadeusz Giczan
Czytaj dalej

Wiatr zmiany

06.07.2020
Olga Dryndova

 Słabnący paternalizm państwowy na Białorusi łączy się z niskim poczuciem zaufania do władz. Według badań z lat 2017–2018 jedynie około 40 procent Białorusinów ufało władzom państwowym, w tym 34 procent ministrom, a 33 procent władzom lokalnym.

 
Czytaj dalej

„Nas tu nie ma” czyli niesłyszalny głos białoruskiego środowiska LGBT

29.06.2020
Maxim Rust Nick Antipov Nasta Mancewicz Milana Levitskaya
Czytaj dalej

Kampania prezydencka na Białorusi: (nie)oczywiste wybory

26.06.2020
Maxim Rust Yahor Azarkevich
Czytaj dalej

copyrights © 2010-2020 by Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu