Archiwum Aktualny numer

Get Adobe Flash player


Najnowsze:

Krok wstecz?

Rozmowa, Najnowsze 
Marcin Kaczmarski, Zbigniew Rokita 

W perspektywie krótkoterminowej nowe unijne sankcje nie będą zbyt odczuwalne dla gospodarki rosyjskiej, jednak utrzymywanie się ich przez kilkanaście miesięcy skłoni Rosjan do dalszego zacieśniania współpracy z Chinami.

Priczoska wagi państwowej, czyli dwadzieścia lat dobrego ojczulka

Rozmowa, Najnowsze 
Małgorzata Nocuń, Andrzej Brzeziecki, Witold Szabłowski 

NEW w mediach. Kto mówi, że Łukaszenka jest kołchozowym duraczokiem, nic o nim nie wie. Z Małgorzatą Nocuń i Andrzejem Brzezieckim, autorami książki Łukaszenka – niedoszły car Rosji, rozmawia Witold Szabłowski

Oświadczenie

Najnowsze 
NEW 

Redakcja dwumiesięcznika Nowa Europa Wschodnia oświadcza, że Pan Jakub Korejba nie jest oraz nigdy nie był naszym współpracownikiem.

Potrzeba działania i solidarności

Publicystyka, Najnowsze 
Piotr Bajor 

Oby tym razem europejscy przywódcy wyciągnęli wnioski i wprowadzili deklaracje w życie. Inaczej konflikt na Ukrainie może mieć niewyobrażalne dla bezpieczeństwa międzynarodowego skutki.

Rządowe (r)ewolucje

Przeglądy, Najnowsze 
Wojciech Wojtasiewicz 

Przegląd gruziński: premier Gruzji wymienił siedmiu ministrów, odbył się pogrzeb Szewardnadzego, Gruzini wycofali się z Afganistanu, w niewyjaśnionych okolicznościach zginął dawny bliski współpracownik Saakaszwilego.

20 lat minęło

Publicystyka, Najnowsze 
Michał Potocki 

Rosjanie – oni to dopiero nie docenili Łukaszenki! Jedyne, co się Moskwie po 1994 roku w pełni udało, to zintegrować obie armie.

Twarde prawo, ale prawo

Publicystyka, Najnowsze 
Patrycja Grzebyk 

Co możemy powiedzieć o katastrofie malezyjskiego samolotu z punktu widzenia prawa międzynarodowego?

Azja a sprawa ukraińska

Publicystyka, Najnowsze 
Piotr Bajor 

Kryzys ukraiński doprowadził do zasadniczej zmiany sytuacji geopolitycznej i poziomu bezpieczeństwa nie tylko w Europie Środkowo-Wschodniej, ale także na Dalekim Wschodzie.

Bieżący numer:

Zaciskanie pasa

Rozmowa 
Piotr Pogorzelski, Ołeksandr Żołud 

Z Ołeksandrem Żołudem, ukraińskim analitykiem życia gospodarczego, rozmawia Piotr Pogorzelski

Pogardzani

Reportaż 
Paweł Pieniążek 

Donbas: część z mieszkających tu ludzi czuje się Ukraińcami, część Rosjanami, część uważa, że jest niczyja – porzucona przez Ukrainę i Rosję. Moskwa to wykorzystuje.

Smoleński agnostyk

Kronika i Komentarze 
Nowak, Nocuń, Rokita 

Nowak: Wraz z objęciem rządów przez Donalda Tuska zaczęliśmy udawać, że Władimir Putin jest mniej więcej normalnym partnerem, z którym można rozmawiać jak z cywilizowanym człowiekiem

Polecamy:

Nowości wydawnicze

Polecamy 
NEW 

Niebawem ukażą się książki Cztery zachodnie staruchy. Reoprtaż o duchach i szamanach  oraz Pestki winorośli i trzy jabłka. Reportaże z podróży do Gruzji i Armenii – serdecznie polecamy

Zgrani z Ukrainą

Polecamy 
new 

Muzyczny festiwal polsko-ukraińskiej solidarności „Zgrani z Ukrainą” odbył się 27 czerwca w Centrum Stocznia Gdańsk. Organizatorem był portal EastWest, festiwal wspierał Obolon Polska.

Łukaszenka. Niedoszły car Rosji

Polecamy 
new 

RODM Wrocław, Wydawnictwo Znak oraz „Nowa Europa Wschodnia” zapraszają 17 lipca na 18.00 do Wrocławia na spotkanie poświęcone człowiekowi, który twierdzi, że podczas suszy sprowadza deszcz – Aleksandrze Łukaszence.