Nowa Europa Wschodnia (logo/link)
Międzymorze / 28.11.2023
UAM IKE

DEBATA i targi kultury 🔴 Weź kulturę w swoje ręce!

Wydarzenie ma charakter edukacyjno-networkingowy, ma służyć aktywizacji i integracji osób już działających w kulturze i tych, które dopiero planują się za to zabrać. Chcemy stworzyć przestrzeń otwartą na wymianę poglądów, pomysłów i nastawioną na rozwój i współpracę.
Foto tytułowe


Posłuchaj słowa wstępnego drugiego wydania magazynu online!


To nasz apel i próba aktywizacji potencjału drzemiącego właśnie w Was! Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda organizacja koncertu lub wystawy? A może od jakiegoś czasu nosicie się z zamiarem zrealizowania własnego projektu, tylko nie wiecie gdzie zacząć? Sami wiemy jak ciężko wdrożyć się w środowisko kulturalne i aktywnie zacząć je kreować jako młoda osoba, nie mając dużego doświadczenia i zaplecza finansowego. Tym, którzy widzą swoją drogę w świecie kultury i sztuki, chcemy pokazać dostępne ścieżki rozwoju i dać przestrzeń do skonsultowania i rozwinięcia swoich projektów. A tych, którzy nie do końca wiedzą z czym to się je chcielibyśmy zarazić swoją pasją i pokazać ile możliwości i satysfakcji kryje się w realizowaniu własnych pomysłów. Świat kultury stoi otworem, wystarczy sięgnąć po narzędzia, które na Was czekają!

📍 GDZIE?

Instytut Kultury Europejskiej UAM

ul. Kostrzewskiego 5, Gniezno


📆 KIEDY?

14 grudnia 2023 (czwartek)

godz.: 12:00 - 16:00


Wydarzenie podzielone będzie na dwa główne segmenty:

🔴 𝐃𝐄𝐁𝐀𝐓𝐀 🔴

Jak młodzi ludzie mogą działać w kulturze? Od diagnozy aktualnej sytuacji młodych ludzi w świecie kultury, przez potrzeby i wyzwania, aż po wymianę doświadczeń i przegląd możliwości, które przed nimi stoją. Wszystko w ramach rozmowy z młodymi osobami aktywnie działającymi w kulturze na terenie Gniezna i Poznania. Debata jest otwarta dla wszystkich uczestników i każda chętna osoba znajdzie przestrzeń do przedstawienia swoich opinii, obaw i przemyśleń związanych z szeroko pojętymi zagadnieniami aktywności w sektorze kultury.
prowadząca: Agnieszka Ziebarth


🔴 𝐓𝐀𝐑𝐆𝐈 𝐊𝐔𝐋𝐓𝐔𝐑𝐘 🔴

W ramach Targów Kultury, będziecie mieli okazję zapoznania się z przedstawicielami instytucji kultury i różnego rodzaju organizacji o charakterze kulturalnym. Podczas spotkania będziecie mieli możliwość przedstawienia swoich planów, pomysłów na działania, które sami chcielibyście zorganizować, lub wziąć w nich udział. Dodatkowo jest to szansa na nawiązanie różnych form współpracy np. stażu lub praktyk, a także możliwość uzyskania konsultacji i wskazówek do dalszych działań. Będzie to przestrzeń, w której skorzystacie z doświadczenia osób działających zawodowo w kulturze.
wystawcy: Stowarzyszenie Offeliada, Stowarzyszenie Ośla Ławka, Stowarzyszenie Fantasmagoria, Teatr im. A. Fredry w Gnieźnie, Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie, Centrum Kultury Scena To Dziwna, Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna, Urząd Miejski w Gnieźnie


⏰ PROGRAM WYDARZENIA ⏰

12:00 | DEBATA: Jak młodzi ludzie mogą działać w kulturze?
14:00 | Przerwa
14:15 | TARGI KULTURY: Spotkanie z reprezentantami lokalnych instytucji kultury.
16:00 | Koniec
Wydarzenie organizują studentki i studenci projektowania kultury na IKE UAM. Projekt jest wspierany przez Instytut Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie.

Patronami medialnymi wydarzenia są: Radio Meteor UAM, TV Gniezno, portal Nowa Europa Wschodnia